هر سوالی در رابطه با معماری دارید در اینجا بپرسید و جواب بگیرید.
+1 امتیاز
21 بازدید
توسط (180 امتیاز)

رنگ ها در هر آنچه ما انجام می دهیم تاثیر می گذارد، حتی بیشترهنگامیکه در در دفاتر کار، خانه ها و منازل مسکونی، فضاهای عمومی مانند رستوران ها و کافه ها و غیره کار می کنید می توانند خود را بیشتر نمایان کنند.

رنگ ها سلیقه ما را تغییر می دهند و باعث می شود ما  شاد یا گرسنه، عصبانی یا منطقی باشیم بنابراین حیاتی است که ما مقداری دانش رنگ برای دانستن اینکه چه رنگی می تواند به ما برای انتخاب رنگ مناسب برای خانه و دیگر مکان ها کمک کند داشته باشیم.

این موضوع شامل معانی رنگ ها و نحوه استفاده ما برای مکان مورد نظر،ترکیب های هنری و اینکه چگونه مدیریت آن را برای خلق حس جدید در فضایی که در آن حضور داریم  نیز می باشد.

با کمی دانش، انتخاب رنگ مناسب در زمانی بسیار اندک امکان پذیر بوده و می تواند به ما در تغییر فضاهای داخلی کمک کند.

ما از جدول رنگ ها به عنوان وسیله ای برای انتخاب رنگ های مناسب، رابطه رنگ ها با یکدیگر و ترکیب آن ها با هم استفاده می کنیم.ما می توانیم به شما آموزش دهیم که چگونه خودتان ترکیب رنگ های مناسب را جهت فضاهای داخلی مورد نظر انتخاب کنید.به جهت درک بهتر از نحوه استفاده از جداول رنگ چنانچه می خواهید رنگ های متضاد را کنار یکدیگر استفاده کنید، می توانید مطابق جدول بالا از رنگهایی که روبروی همدیگر آمده اند در فضاهایتان بهره گیرید.

دکوراسیون داخلی آرکا

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (140 امتیاز)

معماری مدرن شهری تماما راجع به زندگی شهرنشینی و یا تاثیرات این نوع زندگی است. این سبک بسیار مرسوم بوده و با وجود عناصر سبک صنعتی، دارای ظرافت خاصی است.

هدف این سبک ایجاد محیطی آرامش بخش و راحت برای افرادی است که در شهرها زندگی می کنند. در نهایت تمام سبک های معماری همچین هدفی را دنبال می کنند اما سبک urban modern یا مدرن شهری بیشتر به دنبال دستیابی به این موضوع است. زیرا زندگی در شهر پیچیده تر از زندگی در اطراف شهر و روستا ها است.

ویژگی های طراحی به سبک مدرن شهری چیست؟

بسیاری از ویژگی های سبک معماری صنعتی در سبک معماری مدرن شهری دیده می شود. اما در جزییات با هم تفاوت هایی دارند. به عنوان مثال سقف های بلند و یا فضاهای کارگاه مانند را در هر دو سبک می بینیم. اما استفاده از داکت ها و لوله های تاسیساتی به صورت نمایان از ویژگی های معماری سبک مدرن شهری نیست.

به طور کلی مهمترین نکته در این سبک این است که به زندگی شهرنشینی آرامش القا کنیم. سبک معماری صنعتی بواسطه شرایط تاریخی آن زمان تاثیر زیادی از شهر گرفته است. بنابراین از خیلی جهات میتوان گفت سبک مدرن شهری به روز شده ی سبک معماری صنعتی است. دیوارهای آجری، چوب های ناهموار، پنجره های تمام قد استیل، مبلمان راحتی و رنگ های خنثی، ویژگی هایی است که در هر فضایی به این سبک می بینیم.

با توجه به پنجره های یکپارچه میتوان گفت روشنایی – به خصوص نور طبیعی- در این سبک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای داشتن خانه ای با حس و حال خوب به این سبک روشنایی صحیح عامل مهمی است. البته نیازی نیست که اتاق خواب و فضاهای خصوصی روشنایی زیادی داشته باشند. زیرا این فضاها با نور ملایم می توانند محیط آرامتری ایجاد کنند. این در حالیست که فضاهای اصلی همچون اتاق نشیمن باید تا حد امکان پرنور و روشن باشند.

منبع: تهران دیزاین سنتر

33 سوال

36 پاسخ

18 دیدگاه

118 کاربر

به انجمن تخصصی معماری آرچینا خوش آمدید٬ این یک سامانه‌ی پرسش و پاسخ در حوزه معماری است که فعالانه به بررسی پرسش‌ها و پاسخ به سوالات شما عزیزان می‌پردازد.

فروشگاه بزرگ معماری آرچینا - انواع پروژه معماری ( آموزشی، فرهنگی، درمانی، تجاری و اداری، ورزشی، اقامتی و گردشگری، مسکونی و چند منظوره)، پاورپوینت معماری، رساله و تحقیق و پایان نامه معماری، آموزش معماری (آبجکت و نرم افزار، آموزش اسکیس، آموزش تری‌دی‌مکس، آموزش فتوشاپ در معماری و ارائه فایلهای آماده داخلی)، مقاله معماری (دکوراسیون داخلی، طراحی نما ساختمان، سبک‌های را پوشش دهد.

...