هر سوالی در رابطه با معماری دارید در اینجا بپرسید و جواب بگیرید.
0 امتیاز
7 بازدید
در معماری ایرانی توسط (180 امتیاز)

هنگامی که محدود می شویم به ساختمان های لوکس یا فوق فناوری ،اتوماسیون منزل ثابت کرده است که افزایشی اساسی و مقرون به صرفه برای پروژه های معماری است ، اعم از ساختمانهای جدید یا بازسازی شده ها. در حالی که درک نحوه عملکرد آنها می تواند بسیار پیچیده باشد، هدف اصلی فناوری ساده تر کردن زندگی ، ایمن تر و آسان تر کردن زندگی است.طبق تعریف ، اتوماسیون منزل می خواهد به صورت هوشمندانه در سطح جهانی باشد ، عملکرد آن به عنوان سیستمی است که فرآیندها را بدون ایجاد مشکل غیرضروری در زندگی کاربر سازماندهی می کند. ایده اصلی اتصال دستگاه هایی است که به نوبه خود از طریق یک واحد کنترل متمرکز متصل می شوند و صحبت می کنند ،و قابل دسترس از طزیق رایانه ها ، لپ تاپ ها و تلفن های همراه هستند. این وسایل هوشمند سازی شده شامل چراغ ها ، لوازم خانگی ، پریز برق ، سیستم های گرمایشی و خنک کننده ، آلارم ها ، درب ها ، پنجره ها ، ردیاب های دود ، دوربین های نظارت و بسیاری از سنسورها و دستگاه های دیگر است.به عنوان مثال ، کاربران اتوماسیون خانگی می توانند هر روز چراغها را در ساعتهای مشخص روشن یا خاموش کنند ، بخاری یا تهویه مطبوع را تنظیم کنید تا چند دقیقه قبل از رسیدن به خانه روشن شود یا در هنگام شروع زنگ هشدار سیستم امنیتی تمام چراغ های موجود در خانه خود را روشن کنید. علاوه بر این اثرات فوری ، برنامه های نظارت همچنین می توانند با تهیه گزارش های دقیق در مورد تجهیزات که می توانند بهتر کار کنند یا هزینه کمتری داشته باشند ، اطلاعات دقیقتری را در مورد تجهیزات خانه ارائه دهند. هرچه سیستم هایی مانند Google Home ، Alexa و Alexa Echo روز به روز رایج تر شوند ، هوش مصنوعی پیچیده تر و پیشرفته تر می شود. ادغام برنامه های متنوع در فضاهای مسکونی باید به طور فزاینده ای وارد زندگی روزمره ما از طریق اینترنت شود (معمولاً به عنوان IoT می گویند). یعنی علاوه بر تلفن های هوشمند و رایانه های شخصی ، لوازم و سنسورها قادر به شناسایی الگوهای مختلف هستند ،  اطلاعات را پردازش می کنند و وظایف را، هم از طریق دستورات و هم به صورت خودکار انجام دهند. از یک ساعت یا یخچال گرفته تا ماشین ، ماشین ها و زیرساخت های شهری ، بسیاری از محصولات مکانیکی که با آنها ارتباط برقرار می کنیم می توانند فرایندهای ارتباطی و خودکارسازی را انجام دهند. اگرچه مانند یک فیلمنامه علمی تخیلی به نظر می رسد ، اینها فناوری هایی هستند که چندان با ما فاصله ندارند.

چگونه اتوماسیون خانگی بر آینده ما تأثیر خواهد گذاشت؟

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

33 سوال

36 پاسخ

18 دیدگاه

118 کاربر

به انجمن تخصصی معماری آرچینا خوش آمدید٬ این یک سامانه‌ی پرسش و پاسخ در حوزه معماری است که فعالانه به بررسی پرسش‌ها و پاسخ به سوالات شما عزیزان می‌پردازد.

فروشگاه بزرگ معماری آرچینا - انواع پروژه معماری ( آموزشی، فرهنگی، درمانی، تجاری و اداری، ورزشی، اقامتی و گردشگری، مسکونی و چند منظوره)، پاورپوینت معماری، رساله و تحقیق و پایان نامه معماری، آموزش معماری (آبجکت و نرم افزار، آموزش اسکیس، آموزش تری‌دی‌مکس، آموزش فتوشاپ در معماری و ارائه فایلهای آماده داخلی)، مقاله معماری (دکوراسیون داخلی، طراحی نما ساختمان، سبک‌های را پوشش دهد.

...