هر سوالی در رابطه با معماری دارید در اینجا بپرسید و جواب بگیرید.
0 امتیاز
8 بازدید
توسط (120 امتیاز)

 اسم چیدمان منزل که می آید در تصورمان عکس خانه های نقلیِ مدرن و رنگی، خانه های کلاسیکِ کم رنگ و چشم نواز، خانه های مینیمال با کمترین رنگُ تزئین، خانه های اروپاییِ ساده اما شیک و… شکل خواهند گرفت؛در واقع به تعداد آدم هایروی زمین ایده و

سلیقه برای چیدمان منزل وجود دارد! و دقیقا همین گاهی ما را سردرگم می کند؛ خودمان ایده هایی داریم، اطرافیانمان ایده هایی دارند و ماییمُ ابرِ بالای سرمان پر از ایده های چیدمان منزل!!

آچیلان دکور

 اگر تغییر چیدمان منزل، تصمیمِ امروز شماست و آرزویِ داشتن خانه ای جذاب را دارید، تیم آچیلان دکور آماده است تا از  بازسازی ساختمان، ویلا، آپارتمان یا محل کار شما تا طراحی دکوراسیون، انتخاب وسایل و چیدمان منزل را به عهده گیرد و رؤیایِ شما را به واقعیت تبدیل گرداند..

 در چیدمان منزل باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • برای طراحی چیدمان منزل سبک دکوراسیون(سنتی، سنتیِ غربی، فرانسوی، مدرن، کلاسیک، مینیمال و…)، متراژ خانه، تعداد افراد آن، کاربرد هر بخش، اتاق یا فضا در خانه باید تعیین شود؛ ایجاد اتاق های کارُ کتابخانه ها، تعبیه ی کمدهای جادار در اتاق، طراحی اتاق خواب در اتاقی که ورودی نور کمتری دارد، ایجاد فضاهای دنجُ راحت برای استراحت و… از این جمله است.
  • چیدمان منزل همراه با رعایت نکات فنک شویی، جریان انرژی در خانه ی شما را متعادل و روان می کند و حال خوب خانه ی شما را می سازد؛ برای مثال باید به راهروی ورودی خانه ها توجه کرد و… اولین نقطه‌ای از اتاق یا خانه که بلافاصله بعد از ورود به چشم می آید، نقاط مهم خانه هستند و بهتر است وسایل مهم و بزرگتر(بزرگترین مبل) در این مناطق قرار گیرند.
  • رعایت فاصله ها بین مبل تا دیوار، مبل ها باهم، وسایل نسبت هم، ترفندهای دلباز نشان دادن خانه و توجه به مکانهای پر رفتُ آمدتر نیز در چیدمان منزل ضروری است.. وسایل کاربردی مثل میزها و… باید در دسترس همه باشد تا راحتی در چیدمان ایجاد گردد.
  • ابتدا می توان وسایل مهم و چشمگیر را چید(بهتر است این وسایل با رنگ های خنثی انتخاب شده باشند) سپس جزئیات، تزئینات، تابلوها، گلدان های گل، گل میزها و… را همراه با رنگ های سیرتر و گیراتر در فضا پخش نمود..
  • تضادها(کنتراست)، تناقض ها، تقارن یا عدم تقارن ها، سایه روشن ها و… براساس سبک منزل، نکات طراحی داخلی و نوآوری توسط طراح و کافرما انتخاب می شوند تا فضا را در عینِ هماهنگی و نظم، از یکنواختی خارج نمایند..
  • هارمونی در چیدمان هر خانه بسیار مهم است و تعادل، نظم و آرامش را در فضا ایجاد می کند؛ این هارمونی در انتخابُ ترکیب رنگها، جنس وسایل، معماری، انتخاب کاغذ دیواری، کفپوش، سقف و… باید با دقت رعایت شود.
  • با هر چیدمان درست و خلاقانه علاوه بر زیباسازی، جداسازی بخش های خانه نیز توسط وسایل انجام می‌شود..
  • ایجاد نورپردازی در دکوراسیون و در جای مناسب، به چیدمان شما حسُ روح می بخشد.
  • در نهایت چیدمان منزل باید طوری شود که احساس آرامش، راحتی، ایمنی، دانش، زیبایی و امنیت را همزمان داشته باشد..

منبع: آچیلان دکور

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (180 امتیاز)

ما در وبلاگ آرک مایان مطالب مفیدی راجع به چیدمان منزل و دکوراسیون منزل نوشته ایم. فکر میکنم این مقالات برای شما مفید باشد 

33 سوال

36 پاسخ

18 دیدگاه

118 کاربر

به انجمن تخصصی معماری آرچینا خوش آمدید٬ این یک سامانه‌ی پرسش و پاسخ در حوزه معماری است که فعالانه به بررسی پرسش‌ها و پاسخ به سوالات شما عزیزان می‌پردازد.

فروشگاه بزرگ معماری آرچینا - انواع پروژه معماری ( آموزشی، فرهنگی، درمانی، تجاری و اداری، ورزشی، اقامتی و گردشگری، مسکونی و چند منظوره)، پاورپوینت معماری، رساله و تحقیق و پایان نامه معماری، آموزش معماری (آبجکت و نرم افزار، آموزش اسکیس، آموزش تری‌دی‌مکس، آموزش فتوشاپ در معماری و ارائه فایلهای آماده داخلی)، مقاله معماری (دکوراسیون داخلی، طراحی نما ساختمان، سبک‌های را پوشش دهد.

...