دانلود پاورپوینت معماری اسلامی اسپانیا [کامل و ویژه]

24.500 تومان

پاورپوینت معماری اسلامی اسپانیا موضوع تحقیق ما در فروشگاه معماری آرچینا است که بصورت کاملا اختصاصی و ویژه در رابطه با هنر و معماری دوره اسلامی اسپانیا تهیه و ارائه شده است.

شناسه محصول: 1070 دسته:

توضیحات

پاورپوینت معماری اسلامی اسپانیا موضوع تحقیق جدید امروز ما در فروشگاه معماری آرچینا است که بصورت کامل و ویژه تهیه و تدوین و ارائه شده است.

برای آن دسته از دانشجویان رشته معماری که می خواهند تحقیق کاملی برای درس معماری اسلامی ارائه دهند پروژه هایی که تاریخ پیدایش دوره های مطرح معماری اسلامی را بازگو می کند می تواند بهترین گزینه باشد. از این رو باید اطلاعات کاملی از این سبک و دوره ، محل ظهور ، سبک معماری و آثار مهم آن در دسترس باشد.

ما در این پست پاورپوینت معماری دروه اسلامی اسپانیا را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. این پژوهش در قالب یک فایل پاورپوینت با 37 صفحه شامل مطالب تخصصی و تصاویر زیبا آماده شده است.

چکیده مطالب پاورپوینت معماری اسلامی اسپانیا

معماري اسلامي اسپانيا دوره‌ای مهم در تاریخ معماری اسلامی است . مساجد این دوره متأثر از مکتب سوریه هستند . در این ‏دوره از طاق‌های نعلی و قوس‌های شبدری یا دالبری هم استفاده شد. از این آثار می‌توان به مسجد جامع قرطبه (کردوبا ) و کاخ ‏الحمرا (گرانادا) اشاره کرد .

اندلس یا همان اسپانیای امروزی، حلقه میانی فرهنگ اسلام و غرب است. حضور هشتصد ساله مسلمین در این سرزمین و به بار ‏نشستن عمیق فرهنگ اسلامی، اسپانیا را پلی میان دو تمدن بزرگ تبدیل کرد. این تاثیر در دو محور قابل بررسی است یکی هنر ‏مسیحیانی که تحت تسلط حکومت‌های اسلامی می‌زیستند و دیگری هنر تحت تاثیر آموزه های اسلام است که متاثر از هنرهای ‏متداول در سایر سرزمین‌های تحت حکومت اسلام در اسپانیا رواج یافت .

پاورپوینت هنر و معماری اسلامی اسپانیا
پاورپوینت هنر و معماری اسلامی اسپانیا

دانلود پاورپوینت هنر و معماری اسلامی اسپانیا

نمونه آثار مهم این دوره :

  • مسجد جامع قرطبه :

‎ در معماری، اولین نمونه حضور مسلمانان در این بخش از دنیا مسجد جامع قرطبه است. مسجدی که یکی از معماری‌های ‏شکوهمند پس از اسلام است .

این مسجد در سال 92 هجری در زمان خلافت بنی‌امیه ساخته شد،‌ بنای اصلی مسجد طرقبه؛ در واقع کلیساى مسیحیان قرطبه بود ‏که به دو نیمه تقسیم شد و مسلمانان نیمه‌اى که متعلق به خودشان بود، را در آن مسجدى بنا کردند و نیمه دیگر این کلیسا براى ‏امپراطورى روم باقی ماند  .

استفاده از قوس‌های جفت و تصاویر بالای آن، طرحی ابداعی در معماری آن زمان به شمار می‌آمد، با استفاده از این نوع معماری ‏سقف‌های مرتفع می‌توانند وزن زیاد بنا را تحمل کنند .

دانلود پاورپوینت معماری اسلامی اسپانیا
دانلود پاورپوینت معماری اسلامی اسپانیا

توضیحات کامل تر درباره اجزای این مسجد به همراه تصاویر زیبا از آن در ادامه پاورپوینت آمده است.

کاخ الحمرا : هنر و زیبایی پس از اسلام در اسپانیا

الحمرا ، کاخی است مشرف بر شهر گرانادا (غرناطه) در اسپانیا، که به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر شمال آفریقا ‏‏(عرب) و شاید یکی از مشهورترین بناهای ساخته شده در زمان حاکمیت اسلام در اسپانیا به‌‌ شمار می‌آید .

الحمرا شامل ۳ بخش است: قصر سلطنتی، که مشهورترین بخش آن است و خودش به سه شبستان ‎‎بارگاه قلعه و حرم سرا تقسیم شده ‌است، بخش‌های دیگر کاخ شامل باغ‌های پلکانی‎ ‎هستند ‎.‎
یکی از ویژگی‌های بارز معماری الحمرا درون‌گرایی آن است. در الحمرا تزیینات درونی بسیار بیشتر از هیبت بیرونی است. این ‏کاخ پر زینت و مجلل در داخل دیواری دژ مانند به رنگ قرمز بنا شده است. نقشه اصلی بنا نامنظم و گسترده، به طور عمده ‏مشتمل است بر دو حیاط مستطیل شکل عمود بر هم که هر یک به ردیف‌هایی از ورودیه ها و سرسراها و اتاق‌ها راه می‌یابند .

توضیحات کاملتر درباره اجزای این مسجد در ادامه پاورپوینت آمده است.

برخی دیگر از آثار این دوره به صورت موردی در انتهای پاورپوینت نام برده شده است.‎‎

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت معماری اسلامی اسپانیا [کامل و ویژه]”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *