پاورپوینت تحلیل دانشکده معماری (بررسی دقیق ریز فضاها)

24.600 تومان

در پاورپوینت تحلیل و بررسی ریز فضاهای دانشکده معماری به معرفی فضاهای طرح‌ ریزی شده برای هر دانشکده به طور عام و اجزای دانشکده معماری به همراه چند نمونه موفق طراحی دانشکده پرداخته می شود .

توضیحات

زمانیکه یک دانشجوی معماری برای دروس طرح ۳ یا ۴ موضوع طراحی و تحلیل دانشکده معماری را انتخاب می‌کند نیاز دارد که راجع به بخش های تشکیل دهنده یا همان ریزفضاهای دانشکده معماری اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند راجع به این ریز فضاها مطلب مفصلی ارائه دهد و شرح کاملی از این ریز فضاها را در قالب تحقیق ارائه کند. شما با استفاده از فایل پاورپوینت معماری تحلیل و بررسی ریز فضاهای دانشکده معماری که برایتان تهیه نموده‌ایم می‌توانید یک نمونه طراحی موفق دانشکده معماری را به طور کامل تفسیر کنید و بالاترین نمره را در این دروس از آن خود کنید.

تحلیل دانشکده معماری

همه این مطالب و بسیاری مطالب مفیدتر در قالب پاورپوینت تحلیل دانشکده معماری برای استفاده شما عزیزان آماده شده است امیدواریم بتوانیم رضایت شما را کامل جلب نماییم. پاورپوینت تحلیل دانشکده معماری حال حاضر شامل ۶۰ اسلاید می باشد و هر کدام از اسلایدها دارای تصاویر و متن های فوق العاده زیبا و مفهومی می‌باشند.

دانلود پاورپوینت تحلیل فضای دانشکده معماری ایرانی و خارجی

در این پاورپوینت ابتدا به تجزیه و تحلیل الگوریتم فضایی دانشکده به طورکلی می پردازیم و سپس به سراغ تک‌تک ریزفضاهای دانشکده معماری می رویم و به بررسی آنها می پردازیم.

فضاهای طرح‌ ریزی شده برای دانشکده

 1. فضاهای آموزشی نظری
 2. فضاهای کمک آموزشی و آموزش عملی و پژوهشی
 3. فضاهای اداری و هیات علمی
 4. فضاهای رفاهی و فوق برنامه و خدماتی

پاورپوینت تحلیل فضاهای دانشکده معماری (بررسی دقیق ریز فضاها)

برای هر عملکرد در هر دپارتمانی بر اساس تعداد جمعیت، مبلمان، تجهیزات فنی و تاسیسات مکانیکی، شرایط کالبدی ویژه‌ای لازم است.

 • بخش آموزشی نظری شامل کلاس ها، آتلیه های سمینار
 • بخش آموزشی عملی شامل آتلیه ها، کارگاه ها، آزمایشگاه
 • بخش کمک آموزشی دانشکده شامل کتابخانه، واحد کامپیوتر ، سالن کنفرانس، واحد سمعی و بصری
 • بخش اداری شامل مدیریت ،امور اداری و خدماتی، واحد چاپ و تکثیر
 • بخش خدمات پشتیبانی شامل اطلاعات، سرایداری، تحویل نامه، سرسرای ورودی، محل تابلو اعلانات ، انبار، امور خدماتی
 • بخش رفاهی و فوق برنامه شامل نمازخانه، بوفه دانشجویی ، واحد فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه

ادامه پاورپوینت به بحث اصلی اجزای دانشکده معماری می‌پردازد. روش دپارتمانی یاد شده در مورد دانشکده ها به طور عام در این پاور پوینت شرح داده شده است. به عنوان مثال :  

 • جداسازی و تفکیک بخش های آزمایشگاهی در مورد دانشکده های تخصصی
 • جدا کردن کلاس های نظری و عملی
 • ابعاد فضاها از جمله کلاس ها، بخش اداری ، خدمات و…

ریزفضاهای دانشکده معماری

ریزفضاهای دانشکده معماری شامل: آتلیه طراحی ، کلاس ها، لابراتوار عکس ، سالن نمایش ، سالن سخنرانی، اتاق پخش اسلاید و ژوژمان ، کارگاه ماکت سازی ، گروه آموزشی ، کتابخانه، مرکز رایانه ، سالن قضاوت ، نمایشگاه، معاونت دانشجویی، معاونت اداری و مالی، آشپزخانه ، بوفه و تریا ، فضاهای ورزشی و… می‌باشد. شرح کامل این فضاها در ادامه پاورپوینت وجود دارد.

بررسي جزیی فضاهای داشنکده معماری

يكي از اصول مهم و اساسي در طراحي معماري شناخت و تجزيه و تحليل ابعاد مختلف طرح و عملكردهاست كه خود چهارچوب و پايه‌اي براي برنامه ريزي فيزيكي و آغاز كار كالبدي و معماري دارد. هدف رسيدن به نتيجه ي مطلوب كه برخورد صحيح و منطقي با نياز هاي طرح است كه راه حل هايي ايجاد مي كند. مهمترين بخش يك دانشكده را فضاي آموزشي آن كه 25 تا 35 درصد شامل مي باشد را تشكيل مي دهد.

پاورپوینت تحلیل فضاهای دانشکده معماری (بررسی دقیق ریز فضاها)

چند نمونه موفق طراحی و تحلیل دانشکده معماری

دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانشکده معماری دانشگاه ملی، ساختمان مدرسه معماری باهاوس، دانشکده معماری ویکتوریا، دانشکده معماری پورتو، دانشکده هنر و معماری سین سیناتی در ایالت اوهایو جزو دانشکده های معروفی هستند که با جزئیات کامل از جمله تاریخ ساخت بنا، اجزا و ریزفضا های آنها، به طور کامل در این پاورپوینت شرح داده شده است.  امیدوارم مطالب ارائه شده همچون دیگر مقالات و فایلهای معماری آرچینا بتواند راهنمایی برای شما عزیزان باشد.

نقد و بررسی‌ها

 1. محدثه علایی

  سلام. برگشتم تشکر کنم. فایل پاورپوینت تحلیل دانشگاه معماری بسیار خوبی بود.
  ممنون از شما

  • مدیریت آرچینا

   با سلام. خوشحالیم که محصول موردنظر براتون مفید و کاربردی بوده. کسب رضایت شما وظیفه ماست. لطفا دیگر محصولات وبسایت معماری آرچینا رو هم بررسی بفرمایید. آرزوی موفقیت های هر چه بیشتر داریم براتون.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *