دانلود پاورپوینت تحلیل معماری ترمینال فرودگاه TWA جان اف کندی

28.900 تومان

در پاورپوینت تحلیل و بررسی ریز فضاهای ترمینال فرودگاه TWA به معرفی معمار این بنا، ریز فضاها، طراحی داخلی، ایده و کانسپت طراحی آن پرداخته شده و تصاویر کاملی از نما و طراحی داخلی آن به نمایش گذاشته می‌شود.

توضیحات

پاورپوینت تحلیل ترمینال فرودگاه TWA در قالب ۵۱ اسلاید که شامل انواع ریز فضاها، پلان ها، پرسپکتیو، کانسپت و بسیاری اطلاعات مفید‌تر می‌باشد برای شما عزیزان آماده شده تا شما با استفاده از این اطلاعات بتوانید در طراحی فرودگاه موفق عمل کنید و بالاترین نمره کلاسی را از آن خود کنید. دلیل انتخاب این موضوع برای پاورپوینت این بود که ترمینال بزرگترین فرودگاه جهان محسوب میگردد و دارای معماری منحصر به فردی است. زمانی که یک دانشجوی رشته معماری برای درس طرح ۴ موضوع طراحی فرودگاه را انتخاب میکند نیاز دارد که راجع به بخش های مختلف یا همان ریزفضاهای فرودگاه اطلاعات کافی داشته باشد. دیدن یک نمونه مشابه موفق از فرودگاه نیز می تواند او را در طراحی یاری نماید که ما در اینجا تحلیل فرودگاه TWA را برایتان آماده کرده‌ایم.

دانلود پاورپوینت تحلیل معماری ترمینال فرودگاه TWA جان اف کندی

تحلیل معماری ساختمان فرودگاه جان اف کندی

ساختمان ترمینال TWA نماد و نشانه‌ای از پرواز در کالبدی از بتن مسلح است و این ساختارِ استعاری که برای القای حس نشاط و آرامش پرواز در مسافرین هوایی در دوران پس از جنگ طراحی شده است حس فضایی بیکران را القا می‌کند و گویی تا بی‌نهایت امتداد یافته است. سارینن از جمله معمارانی است که گامی محکم و تأثیرگذار در تاریخ معماری برداشته است.

تکنیک طاق متقاطع (طاق چهاربخش) که هندسه‌ی آشنای ساختمان‌های با مصالح بنایی را تشکیل می‌داده است. در این پروژه تحلیل معماری ساختمان فرودگاه جان اف کندی TWA با استفاده از تکنولوژی قرن بیستم اجرا شده و به این ترتیب فضای وسیعی که اکثراً عملکردهای عمومی را در خود جای داده است به بهترین شکل و بدون استفاده از ستون‌های نگهدارنده پوشانده شده است.

پلان فرودگاه twa

پلان فرودگاه twa : تقارن پلان‌ها و نماهای این ساختمان تأیید مجدد عقاید یک معمار مدرن متعلق به اواسط قرن بیستم است. از آنجایی که سایت پروژه در مقابل و در خلاف جهت محور اصلی پلان جامع فرودگاه واقع شده بود، نیمرخ مشخص و قوی دیوارها و حریم ساختمان به نماد و شاخصه‌ای کلی در مجموعه تبدیل شده که این خط هوایی را در میان رقیبانش مجزا و قابل تشخیص نموده است. منجمد کردن حرکت در بتن، هدفی خلاقانه و نیز جهشی است از طراحی مفهومی به جزئیات کوچک. تحلیل فرودگاه TWA بعنوان بزرگترین فرودگاه جهان جریان ممتد از یک ناحیه به ناحیه‌ی دیگر، فضایی را نتیجه می‌شود که هیچ مرز و محدودیتی نداشته و نمودی از یک معماری سیال است.

دانلود پاورپوینت تحلیل معماری ترمینال فرودگاه TWA جان اف کندی
دانلود پاورپوینت تحلیل معماری ترمینال فرودگاه TWA جان اف کندی

طراح و معمار ترمینال فرودگاه TWA

معمار این بنای بزرگترین فرودگاه جهان آقای ایرو سارینن می باشد. وی نخست در سال ۱۹۲۹ شروع به تحصیل در رشته مجسمه سازی کرد و علاقه ای به معماری از خود نشان نداد. ولی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه به درخواست پدرش شروع به فعالیت در حوزه معماری کرد. سبک معماری وی از معماری مدرن تبعیت می‌کند.

ترمینال TWA فرودگاه جان اف کندی نیویورک، به سبب طراحی فوق‌العاده‌ای که توانایی بی‌نظیر معمار آن، ایرو سارینن، را به رخ می‌کشد، از شهرتی جهانی برخوردار است. ترمینال TWA، نماد و نشانه‌ای از پرواز در کالبدی از بتن مسلح است و این ساختارِ استعاری، که برای القای حس نشاط و آرامش پرواز در مسافرین هوایی، در دوران پس از جنگ طراحی شده است، حس فضایی بیکران را القا می‌کند و گویی تا بی‌نهایت امتداد یافته است. سارینن از جمله معمارانی است که گامی محکم و تأثیرگذار در تاریخ معماری برداشته است.

تاریخچه فرودگاه جان اف کندی

طراحی محیط درونی این فرودگاه ویژگی‌های آینده نگرانه‌ای را در خود جای داده است. از جمله این ویژگی‌ها پنجره‌های بزرگیست که چشم‌انداز وسیعی به سوی هواپیماهای پارک شده در فرودگاه TWA یا مسافرانی دارد که از فرش های قرمز عبور می‌کنند. دربهای ترمینال نزدیک به خیابان است که ایجاد مدخل‌های متمرکز و چک های امنیتی را اندکی دشوار می‌سازد. این نخستین ترمینال هواپیمایی بود که از وجود یک تلویزیون مدار بسته، یک پانل مرکزی، نوار چمدان، و صفحه نمایش الکترونیکی پرواز بهره می‌برد و علاوه بر این ویژگی‌ها، در استفاده از مقیاس‌هایی برای وزن کردن چمدانها پیشگام بود.

ریز فضاهای ترمینال فرودگاه

فرودگاه جان اف کندی به دلیل استفاده از شرکت‌هایی که مسئول طراحی پایانه های شخصی این فرودگاه بودند نوآور به حساب می‌آید. پس از آن خطوط هوایی دیگر مانند خطوط هوایی شرقی یا آمریکن ایرلاینز نیز ترمینال‌های مخصوص به خود را ساختند.

آثار معماری ایرو سارینن

  • کلیسای نورث کریستین ، ایندیانا
  • ترمینال فرودگاه TWA ، نیویورک
  • فرودگاه بین‌المللی دالاس ، واشینگتن
  •  رینک یخ هاکی دیوید اس ، کنتیکت

تصاویر زیبایی از آثار معماری این طراح مشهور در پاورپوینت قرار داده شده است.

مکان ترمینال فرودگاه TWA

ترمینال ۵ در انتهای روبروی محور مرکزی طرح اصلی فرودگاه جان اف کندی، در جنوب شرقی کوئینز ایالت نیویورک و در حدود ۱۹ مایل دورتر از منهتن قرار گرفته است. این سازه که جایزه بهترین طراحی را از آن ایرو سارینن و همکارانش در دترویت کسب نمود و به مشهورترین ترمینال هواپیمایی این شهر بدل گردید نشان تاریخی ملی را نیز از آن خود کرد.

پاورپوینت تحلیل فضاهای ترمینال فرودگاه

کانسپت طراحی ترمینال فرودگاه TWA

کانسپت ترمينال TWA در مقياس غول پيكر شباهت بسيار زيادى به يك عقاب در حال نشستن دارد. اين تصوير خارق العاده كه از بتن تراشيده شده ترمينال را به يكى از به ياد ماندنى ترين ترمينال هاى جهان تبديل كرده است.
اين سازه ى شگفت آور متشكل از يك پوسته‌ى ضخيم بتونى و داراى چهار سقف مدور عظيم الجثه است كه ناگهان رو به بالا چرخيده‌اند. قوس هاى تشكيل شده از اين چهار سقف بر روى ديوارهاى قوس دارى قرار گرفته‌اند كه با زاويه به سمت بيرون متمايل شده اند. اين سقف هاى مدور كه توسط پنجره هاى سقفى از هم جدا گشته و بر روى چهار ستون Y شكل قرار گرفته در داخل فضايى با روح و روشن به ارتفاع 17 متر و طول 110 متر به وجود آورده اند.

طراحی داخلی فرودگاه، شرح کامل ریز فضاها به همراه پلان ها، تصاویر زیبا از نما، طراحی داخلی و  کانسپت طرح و تحلیل سازه ای آن همگی در ادامه پاورپوینت به طور کامل توصیف شده اند.

ترمینال فرودگاه

ساختمان فرودگاه جان اف کندی

ورود به اين ساختمان همانند قدم زدن در داخل مجسمه اى است كه درون آن توسط فرم خارجى آن نويد داده شده باشد. شكل هاى خميده و قالب بندى شده از قبيل سقف، راه پله ها، رمپ ها و پيشخوان ها در همه جا مشاهده مى‌شود و تحرك فضاى خارجى در گذر از فضاهاى داخلى كه متناوبأ باز و بسته مى‌شوند تكرار شده است.

دانلود پاورپوینت تحلیل معماری ترمینال فرودگاه TWA جان اف کندی

همه این مطالب به همراه اطلاعات کاملتر درباره عملیات توسعه و بازسازی بنا، همراه با تصاویر بسیار زیبا از نمای خارجی، پرسپکتیو و دکوراسیون داخلی، در این پاورپوینت برای استفاده بیشتر شما عزیزان قرار داده شده است تا شما بتوانید تحقیق کاملی ارائه دهید.

https://archina.ir/?p=666

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت تحلیل معماری ترمینال فرودگاه TWA جان اف کندی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *