پاورپوینت خانه خورشیدی – تحلیل و کاربرد انرژی خورشیدی در ساختمان سازی

24.200 تومان

در پاورپوینت خانه خورشیدی ما به شناخت انواع انرژی‌های نو از جمله انرژی خورشیدی می‌پردازیم و روش‌های تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی قابل‌استفاده در ساختمان را بررسی می‌کنیم و نمونه‌هایی از شهرهای با خانه‌های خورشیدی را نام می‌بریم.

توضیحات

پاورپوینت کاربرد انرژی خورشیدی در معماری مدرن و ساختمان‌سازی: اگر بخواهید برای درس تأسیسات الکتریکی و مکانیکی بخصوص خانه خورشیدی به‌روزترین و چالش‌برانگیزترین موضوع جهانی را انتخاب کنید باید اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید. امروزه مصرف انرژی و آلودگی محیط‌زیست موضوع مطرح جهانی است. ما موضوع خورشید و خانه‌های خورشیدی را که راه‌حلی برای مصرف بهینه انرژی می‌باشد برای تحقیق انتخاب کرده‌ایم و به بررسی کاربرد انرژی خورشیدی در معماری مدرن و ساختمان سازی پرداخته ایم. این اطلاعات در قالب پاورپوینتی با ۵۲ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. و هر آنچه که باید در مورد انرژی خورشیدی بدانید.

پاورپوینت خانه خورشیدی

انرژی خورشیدی چیست؟

در پاسخ به این سؤال که انرژی خورشیدی چیست باید گفت که خورشید زمین را گرم و روشن می‌کند. گیاهان و جانوران نیز به این انرژی خورشید احتیاج دارند تا زنده بمانند. تمام دستگاهها و ماشین های ساخته شده به دست انسان نیز به انواع مختلفی از انرژی نیاز دارند. خورشید یک رآکتور هسته‌ای طبیعی بسیار عظیم است که ماده در آنجا بر اثر همجوشی هسته‌ای به انرژی تبدیل می‌شود.

انرژی های نو

منابع انرژی در جهان به دو دسته تقسیم می‌شود. انرژی‌های تجدید ناپذیر یا منابع هیدروکربنی و انرژی‌های تجدید پذیر

از نمونه انرژی‌های تجدید ناپذیر: زنده مانند گیاهان و غیر زنده مانند مواد معدنی، زغال‌سنگ، نفت و … میتوان نام برد و نمونه انرژی‌های تجدید پذیر مثل: انرژی خورشیدی، باد، زمین – گرمایی و امواج که انرژی‌های نو نامیده می‌شوند.

کاربرد انرژی خورشیدی

انرژی خورشید جزو انرژی‌های تجدید پذیر است که هم کاربرد نیروگاهی و هم کاربرد غیر نیروگاهی دارد. کاربرد غیر نیروگاهی انرژی خورشیدی شامل موارد متعددی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: آبگرم کن و حمام خورشیدی، گرمایش و سرمایش ساختمان و تهویه مطبوع خورشیدی، آب‌شیرین‌کن خورشیدی، خشک‌کن خورشیدی، اجاق‌های خورشیدی، کوره خورشیدی، خانه‌های خورشیدی. به پدیده‌ای که در اثر تابش نور، بدون استفاده از مکانیسم‌های محرک، برق تولید کند، پدیده فتولتائیک و به آن سیستم، سیستم فتولتائیک می‌گویند.

 انواع سیستم‌های فتولتائیک در خانه خورشیدی

نمونه ساختمان و خانه خورشیدی

خانه خورشیدی-archina-ir

پس از دانلود پاورپوینت انرژي خورشيدي در ساختمان در بخش معرفی نمونه خانه های خورشیدی پاورپوینت بررسی ساختمان های خورشیدی به معرفی چند نمونه از مناطق و خانه‌هایی که به کمک نور خورشید انرژی‌های لازم را دریافت میکنند می‌پردازیم.

دهکده خورشیدی فرایبورگ

فرایبورگ شهری در جنوب غربی آلمان است که در زمینه انرژی در کل دنیا پیشگام است. مردم سالانه برای بازدید از سلول‌های خورشیدی نصب شده در بام خانه سبز و استادیوم‌ها و… به این شهر می‌روند. هتل ویکتوریا در فرایبورگ و استادیوم بادنوا در این شهر نیز از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند. در ادامه مراحل طراحی و ساخت یک نمونه خانه خورشیدی همراه با تصاویر زیبا نشان داده شده است.

شهر عمودی – آسمان‌خراش ۲.۴ کیلومتری دبی

ساخت برج نخیل با بیش از یک کیلو متر ارتفاع در دبی آغاز شده است و احتمالاً تا ۱۰ سال دیگر به پایان خواهد رسید. این بنا در حالت معمولی سالانه ۳۷ هزار مگاوات ساعت برق مصرف می‌کند در نتیجه مصرف انرژی در آن بسیار بالا خواهد بود. اما طراحان آن به فکر افتاده‌اند و بخش بزرگی از انرژی مصرفی این ساختمان را از منابع سازگار با محیط طبیعی از قبیل انرژی باد، انرژی زمین – گرمایی و انرژی خورشیدی تأمین می‌کنند. تصاویر زیبایی از این خانه سبز به همراه چگونگی سازگار کردن آن با طبیعت در ادامه پاورپوینت تحلیل استفاده انرژی خورشیدی در معماری ساختمان آمده است.

پاورپوینت خانه خورشیدی

استفاده از پنل های خورشیدی به‌جای آسفالت جاده‌ها در آمریکا

توضیح کامل این بخش به همراه مطالب بیشتر در ادامه‌ی پاورپوینت خانه های خورشیدی در آرچینا آمده است. در این بخش خواهید دید که آمریکایی‌ها چگونه با استفاده از نور خورشید انرژی‌های لازم را دریافت و تبدیل می‌کنند. و خواهید دید آنچه را که باید در مورد انرژی خورشیدی بدانید و آینده‌ای را متصور شوید که در آن تمام انرژی‌ها از طریق نور خورشید تامین میگردد. در این بخش از پاورپوینت خانه خورشیدی با دیگر استفاده‌های پنهان انرژی خورشیدی آشنا خواهید شد.

https://archina.ir/?p=637

نقد و بررسی‌ها

  1. شاهین

    با تشکر از تیم خوب آرچینا در تهیه پاورپوینت در‌ مورد خانه های خورشیدی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *