پاورپوینت درس ساختمان 2 معماری (نماکاری، گچ کاری، پله، کاشی و سرامیک)

23.700 تومان

پاورپوینت درس ساختمان 2 معماری (نماکاری، گچ کاری، پله، کاشی و سرامیک) بصورت کامل و جامع در 104 اسلاید مختصر و مفید به همراه تصاویر زیبا در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

شناسه محصول: c5520 دسته:

توضیحات

ما در این پست از فروشگاه معماری آرچینا پاورپوینت درس ساختمان 2 را به معرفی اصول نماکاری، گچ کاری، پله، کاشی و سرامیک اختصاص داده ایم.

موضوعاتی همچون ساخت نما ، گچ کاری ساختمان ، شناخت پله و مصالح ساختمانی موضوعاتی هستند که تحلیل و شناخت آنها می‌تواند تحقیق مناسبی برای درس ساختمان 2 باشد دانشجو برای ارائه این تحقیق نیاز به اطلاعاتی درباره طراحی نما ، مصالح کاربردی در نما ، طراحی نمای شهری ، عناصر پر اهميت در نما ، اهداف نماسازی و… ، تاریخچه استفاده از سنگ گچ ، تمدن هایی که از سنگ گچ بیشترین استفاده را برده اند و … ، دسته بندی انواع پله ، اجزا پله ، طرز ساختن انواع پله و … اطلاعاتی از این قبیل درباره کاشی وسرامیک دارد.

ما اطلاعات فوق را در قالب پاورپوینتی با 104 اسلاید مختصر و مفید به همراه تصاویر زیبا برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

دانلود کاملترین پاورپوینت درس ساختمان 2

دانلود پاورپوینت درس ساختمان 2
دانلود پاورپوینت درس ساختمان 2

نماکاری ساختمان

نماي هر ساختمان در شكل‌دهي به مجموعه شهري كه در آن حضور دارد، موثر است. اگر به نماي يك ساختمان بدون در نظر گرفتن نماي ديگر ساختمان‌هاي شهر توجه شود، همگوني نماي شهري در مجموع از بين مي‌رود .

تناقض بين جنبه شهري و بيان فردي نما در صورتي مي‌تواند از بين رود كه ساختمان جزيي از شهر در نظر گرفته شود و ارتباطات آن با محيط اطراف چند جانبه باشد. نماي رو به كوچه و خيابان بايد تابع عوامل همبستگي بين نماهاي اطراف باشد. اما در عين حال بر اساس تركيبي از اجزا مختلف بر حسب عملكرد، ابعاد و مصالحشان شخصيت خاص خود را دارد.

نما در واقع يك سطح صاف و تخت نيست بلكه آن سطح انتقالي بين فضاي داخل و خارج است كه با عقب نشستگي و پيش آمدگي، تراس و غيره با فضاي داخل مسكن ارتباط پيدا مي‌كند .

براي اينكه نماي ساختمان حريم خصوصي ساكنان خود را حفظ كند بايد نسبت به خيابان بسته‌تر و محفوظتر باشد .

نماي ساختمان خالق نماي شهري است.

نماي شهري از مجموعه نماهاي مشرف به فضاي عمومي به‌دست مي آيد. اين نماها از جهتي همگن و از جهتي ناهمگن هستند. مي‌توانند همگن باشند چون با استفاده از زباني مشترك روي بدنه اجزا شهر اجرا مي شوند و اما از آنجا كه هر كدام از اين فضاها به كمك اين زبان، مقاصد و نيازهاي خود را بيان مي‌كند، ناهمگن هستند. در شهرهاي ما زبان مشتركي بين نماها وجود ندارد. نه فرهنگ مشتركي براي بيان دارند، نه مصالح يكساني به‌كار گرفته اند و نه سبك مشخصي را دنبال مي‌كنند .

دلایل واهداف اصلی نما سازی در ساختمانها

۱- زیبا و دلپذیر شدن جلوه ظاهری و بیرونی ساختمان و در نهایت دورنما و منظره (View) مناسب و قابل قبولِ شهر یا محلی که ساختمان در آن واقع شده‌است.

۲- کاهش اتلاف انرژی در تمام فصول سال؛ چراکه نما در ساختمان نقش یک عایق حرارتی و برودتی را بازی می‌کند، که هم از هدر روی انرژی تولیدی سیستمهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان ممانعت می‌کند و هم می‌تواند بر حسب جنس، رنگ و میزان سطحی که دارد، باعث دفع و انعکاس گرما در فصل تابستان خصوصاً در مناطق گرمسیری شود، وعکس همین عملکرد را در فصل زمستان برای جذب انرژی خورشیدی و گرم شدن ساختمانها درمناطق سرد سیری ایفا نماید.

 

گچکاری ساختمان

گچ يكي از قديمي ترين مصالح ساختماني دنيا است. ممكن است گچ در قرون گذشته با روش هايي ديگر توليد و به صورت هاي ديگر استفاده مي شده است . مصري هادر 600 سال قبل هاون گچي داشته اند.

در تمدن هاي كهن نيز نوعي گچ استفاده مي شده است كه امروزه ما آن را آلاباستر مي ناميم.

رمي ها نيز راجع به سنگ گچ مي دانستند كه چه كاربردهايي در حرفه و پيشه ي آنها مي تواند داشته باشد. نشانه ي اين اطلاعات مجسمه هاي بدون انسان است كه در اروپاي غربي با ملات گچ درست شده و امروزه در دسترس است.

مصارف و خواص گچ در ادامه به طور کامل توضیح داده شده است.

پله

انواع پله از نظر:

  1. فرم
  2. جنس
  3. كاربري

طرز ساختن انواع پله  و اجزای پله در ادامه به طور کامل توضیح داده شده است.

تاريخچه كاشي و سراميك

تاريخچه كاشي و سراميك توليد كاشي و سراميك در ايران ، پختن كوزه‌ها و كاشی‌ها و نحوه اجرا در ادامه پاورپوینت ذکر شده است.

https://archina.ir/?p=6848

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پاورپوینت درس ساختمان 2 معماری (نماکاری، گچ کاری، پله، کاشی و سرامیک)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *