دانلود پاورپوینت مدرسه باهاوس ( معرفی مکتب ، ویژگی ها و سبک معماری )

19.000 تومان

در پاورپوینت مدرسه باهاوس به بررسی کامل تاریخچه و ویژگیها و سبک معماری باهاوس پرداخته میشود و خلاصه‌ای از مکتب باوهاوس نیز در این پاورپوینت گردآوری شده است.

شناسه محصول: 1842 دسته:

توضیحات

ما در این پست از فروشگاه معماری آرچینا پاورپوینتی را در قالب معرفی مدرسه باهاوس شامل بیان مکتب ، ویژگی ها ، بنیان گذار و سبک معماری این مدرسه برای استفاده شما عزیزان آماده کرده ایم. قابل توجه است که این فایل پاورپوینت بسیار کامل بودهخ و توسط تیم تحریریه آرچینا آماده شده است.

زمانی که یک دانشجوی رشته معماری بخواهد برای درس معماری معاصر تحقیقی جامع ارئه دهد معرفی خواستگاه یکی از سبک های معماری موضوع جالبی خواهد بود و باید به اطلاعاتی از تاریخچه پیدایش، معماران مطرح آن ، ویژگی عمده آن سبک ، هدف و مکتب آن سبک دسترسی داشته باشد . ما همه  اطلاعات فوق را در قالب پاورپوینتی با 27 اسلاید مختصر و مفید به همراه تصاویر زیبا برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

کاملترین تحلیل مدرسه معماری باهاوس

باهاوس نام یک مکتب معماری است که از نام مدرسه هنر و معماری باهاوس در آلمان گرفته شده است  در سال 1919 والتر گروپیــــوس به عنوان رئــیس موسسه باهاوس در ویمر که پایتخت آلمان بود برگزیده شد. آلمان در جنگ شکست بدی خورده بود اقتصاد در حال سقوط بود و اوباش درخیابان ریخته بودند و خواهـان آغاز یک انقـــــلاب جديد بودند. در این شرایــــط گروپیوس به عنوان رئیس کاری شورای هنر، خواهان این بود که تمام هنــرها را در زیر مجموعه یک سبـــک معمـــاری بزرگ گرد آورد.

چکیده مطالب پاورپوینت معرفی مدرسه باهاوس

مدرسه معماری باهاوس که از سال 1919 تا 1933 فعالیت کرده است، پیشگام مدرنیسم در معماری بود . مدرسه معماری باهاوس در زبان آلمانی به معنی «خانه معمـاری» است. هــــــدف اولیه از تأسیس مدرسه باهاوس، ایجاد مکانــی با ترکیبی از مدارس معمـــاری، صنایع دستی (چون نجاری، آهنگــری و…) و آکادمی هنـــری بود .

برنامه ریزان مدرسه باهاوس هنرهای زیبا را از صنایع دستی کاربردی ممتاز و متفاوت نمی  دانستند و بر این باور بودند که هنر و معمــاری مدرن بایـد پاسخگوی نیازها و اقتضائات جامعه صنعتی مدرن باشد و طراحی خوب باید از عهده آزمون های زیباشناختی و مهندسی برآید .

در واقع مكتب و مدرسه نقش  مهمي در برقراري پيونـــد ميان طرح و فن ايفا كرد.

پاورپوینت معرفی و تحلیل مدرسه باهاوس
پاورپوینت معرفی و تحلیل مدرسه باهاوس

ویژگی عمده سبک باهاوس

  • تکیه هر چه بیشتر بر کارکردگرایی
  • بهره گیری بهینه از خواص مواد و مصالح صنعتی
  • احتراز از تزئینات تجملی در نمای ساختمان ها و فرآورده های صنعتی
  • بهره گیری بهینه از خواص مواد و مصالح صنعتی
  • و …

خصوصیات سبک معماری باهاوس

1- این معماری جدید برای طبقه کارگر ایجاد شده بود .

2- این معماری جدید هر چیز مرتبط به اشرافیت را ترد می کند .

3- این معماری جدید به اصول کلاسیک معماری غربی باز می گردد .

و …

دانلود پاورپوینت مدرسه باهاوس
دانلود پاورپوینت مدرسه باهاوس

مكتب و تاریخچه باهاوس

شكل تابع عملكرد است . در مدرسه باهاوس تاریخ معمــاری جایی میان دروس دانشجویان نداشتند، چرا که در باهاوس قرار بود همه  چیز بر مبنای اصول اولیه معماری و بدون توجه به آثار گذشتگان ساخته شود . سبك فرآورده های «باوهاوس» خصلت هندسی و ساده داشت و به سبب صرفه جویی در وسایل و مطالعه در كیفیت مواد از سادگی خط و شكـل برخوردار بود .

عمده شهرت این مدرسه در مجامع هنری به سه دلیل بود :

  • نخست، حضور اساتیدی همچون :  «پل كله»، «واسیلی كاندینسـكی»، «موهولـی ناگی»  و «جوزف آلبرز» .
  • دوم به دلیل روش آموزش آن كه منحصراً متناسب به طراحی صنعتی تحول یافته بود .
  • سوم به دلیل پیوند دادن هنر و صنعت در این موسسه آن را مهد طراحـی صنعتی مدرن می شناختند .

در انتهای پاوپوینت خلاصه ای از بیانیه باهاوس و تصاویری از چند ساختمان طراحی شده پیرو مکتب باوهاوس قرار داده شده است.

فایل پاورپوینت مدرسه معماری باهاوس بسیار کامل بوده شامل تصاویری ویژه از معماری این مدرسه است. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. هر سوالی در رابطه با این فایل پاورپوینت داشتید میتوانید از طریق شماره تماس اعلام شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

https://archina.ir/?p=6800

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مدرسه باهاوس ( معرفی مکتب ، ویژگی ها و سبک معماری )”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *