دانلود پاورپوینت معماری مصر باستان [با مطالب ویژه و اختصاصی]

21.900 تومان

دانلود پاورپوینت معماری مصر باستان بهمراه مطالب اختصاصی موضوع تحقیق جدید ما در سایت آرچینا است که در قالب پاورپوینتی با 32 اسلاید بهمراه تصاویر زیبا برای شما عزیزان آماده شده است.

شناسه محصول: b189 دسته:

توضیحات

پاورپوینت معماری مصر باستان موضوع بحث و تحقیق جدید ما در فروشگاه معماری آرچینا است که بصورت کامل و دقیق تهیه و ارائه شده است.

زمانی که یک دانشجوی رشته معماری بخواهد برای درس معماری جهان تحقیقی جامع ارئه دهد معرفی یکی از سبک های معماری ( تمدن یونان ، تمدن مصر باستان ، بین النهرین و …) موضوع جالبی خواهد بود و باید به اطلاعاتی از تاریخچه پیدایش آن تمدن ، ویژگی های معماری آن ، آثار به جای مانده آن تمدن و… دسترسی داشته باشد.

ما معماری مصر باستان را موضوع این تحقیق پاورپوینت در مورد مصر قرار داده ایم و همه اطلاعات فوق را در قالب پاورپوینتی با 32 اسلاید مختصر و مفید به همراه تصاویر زیبا برای شما عزیزان آماده کرده ایم .

منابع استفاده شده برای تهیه این پاورپوینت در انتهای تحقیق آمده است.

چکیده ای از مطالب پاورپوینت معماری مصر باستان

مصريان باستان جهت جاودانه نمودن فراعنه (فرعونهاي مصر)، با ساختن بناهاي يادبود، گنبدها، معابد و مجسمههاي بزرگ از تمثال آنان به اين امر تحقق بخشيده و در واقع بخش عمده اي از فرهنگ و هنر اين كشور را طرحريزي نموده اند.

معماری و هنر

پس از سال ها زندگي پراكنده و بدوي نسل هاي بشري، رفته رفته نياز و طبع اجتماعي انسان ها سبب شد هسته هاي مدنيت و كلني هاي انساني (human colonies) شكل بگيرند و پايه هاي تمدن كهن امروزي پايه ريزي شوند.

مصر در كنار رود نيل سرزمين هاي آشور، كلده، بابل، بين النهرين و دشت و جلگه هاي وسيع سرزمين آريايي ايران (Persian) همه و همه نقطه هايي است كه روي نقشه هاي جغرافيايي اوليه ظاهر و رفته رفته پر رنگ شدند و هويت يافتند و با توسعه زندگي اجتماعي بشري و ساز و كارهاي اقتصادي و بازرگاني و حوزه كاشت و برداشت، گسترش و تزايد آنها ادامه يافت. اين سير تاريخي همچنان ادامه پيدا كرد تا امروز كه ما شاهد قاره هاي پنجگانه كره زمين با شهرها، شهرك ها و روستاهاي و مهمتر از اينها،كلان شهرهاي عظيم روي نقشه جهان هستيم.

دانلود پاورپوینت معماری مصر باستان
دانلود پاورپوینت معماری مصر باستان

فرهنگ و هنر در مصر باستان

در زمانهاي باستان، جامعة مصري براي بقاي خود، وابستگي تام به رودخانة نيل داشته است.

اين كشور با تمدن 3000 ساله به جهت توانايي در معماري و استفاده از رودخانة نيل براي اهداف كشاورزي، اجتماعي، فرهنگي و مذهبي در زمينة فرهنگ به اوج خود رسيده بود. اهميت رودخانه نيل در زندگي مصريان باستان در تاريخ گذشته اين كشور قابل رويت بوده و اثرات آن بر جنبه هاي مختلف هنري، مذهبي، فرهنگي، سياست و زندگي اجتماعي اين كشور منعكس گرديده است.

در ادامه پاورپوینت اطلاعات بسیار کاملتری درباره اهرام ثلاثه بیان شده است.

چگونگی ساخت اهرام مصر

دانلود پاورپوینت معماری مصر باستان
دانلود پاورپوینت معماری مصر باستان

عهد دودمان سوم مصر معمار نابغه ای به نام ایم حوتپ Imhotep برای فرعون مصر، زوسر «جوزر» (حدود ٢٦٤٩ – ٢٦٦٣ ق م) مجتمع عظیمی در سقاره، و گورستان گروهی نزدیک تختگاه مصر؛ ممفیس می سازد. افزون بر این، هرمی پله پله از سنگ بنا ساخت م مرقد و تأسیسات جانبی دیگری در اطراف هرم بدان افزود.

هرم عظیم زوسر که به منظور حفاظت از جسد فرعون مصر بنا گردید؛ کهن ترین اثر معماری باقی مانده از مصر باستان است. این معماری خود الگویی گشت تا آیندگان به تقلید و تبعیت از آن، دست به کار ساختمانی عظیمی بزنند که یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته شود.

پاورپوینت مصر باستان

معماری پادشاهی کهن، اهداف و انگیزه های آن دست مایه ای گردید تا مورخان و باستان شناسان بر این دوره پانصدساله و شرایط و اوضاع اجتماعی آن را بر مبنای بناهایی که به هر صورت از سنگ آهک و گرانیت در مقیاس بزرگ برای ساختن ساختمان ها در مقبره ها به کار می رفت، شناسایی کنند. جالب اینکه در این دوره ، معابدی شبیه آنچه در دودمان یکم و دوم پادشاهی متداول بود، به ندرت ساخته می شد .

به طوریکه اشاره شد، در پایان دودمان سوم پادشاهی، ساختن اهرام آغاز و به تدریج گسترش پیدا کرد. اما کمال حشمت این معماری تنها مدیون دودمان چهارم پادشاهی است که در آن عهد احداث چنین آرامگاه های پادشاهی با عظمت و پرشکوه، رونقی فراوان یافت.

معبد تدفينی رامسيوم ، مجموعه معابد آمون- رع ، تالار ستوندار اصلی  ، معبد رامسس سوم  مجموعه آثار این تمدن هستند که به طور کامل در این پاورپوینت به بحث گذاشته شده اند.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت معماری مصر باستان [با مطالب ویژه و اختصاصی]”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *