پاورپوینت شهر هوشمند [فناوری های جدید هوشمندسازی شهرها]

23.900 تومان

در پاورپوینت معماری شهر هوشمند ، به شناخت تعاریف و محورهای عملکردی شهر هوشمند ( هوشمندسازی شهر ها ) پرداخته می شود. تفاوت بین شهر هوشمند و شهر الکترونیکی در ادامه بیان می شود.

توضیحات

ما در این بخش از وبسایت آرچینا ” پاورپوینت شهر هوشمند ” را به بحث می گذاریم و تفاوت آن با شهر الکترونیکی را بیان می کنیم . این محصول شامل 24  اسلاید با متون تخصصی و تصاویر فوق العاده زیبا می باشد. تا شما بتوانید در درس مربوطه ، بالاترین نمره را کسب نمایید. یک دانشجوی رشته معماری اگر قصد داشته باشد، درباره مسائل روز جهانی تحقیق جدیدی ارائه نماید نیاز دارد که موضوع وی در برگیرنده راه حل ها و روش هایی برای حل معضلات حال حاضر باشد . جدیدترین چالش عصر جدید حفظ محیط زیست می‌باشد.

دانلود پاورپوینت شهر هوشمند

شهر به عنوان خاستگاه تمدن بشری ، همواره مورد توجه نظریه‌ پردازان بوده است . ترافیک، آلودگی هوا ،معضلات اجتماعی و نا امنی جزو مشکلات و نارسایی های شهر می باشند. فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات در عرصه های اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی نقش کلیدی را ایفا می کنند. امروزه شهر هوشمند و شهر الکترونیک راه کاری برای حل معضلات تلقی می شود.

تعاریف جدید شهرها تحت تاثیر فن آوری های نوین:

 • شهر هوشمند
 • شهر الکترونیک
 • شهر مجازی

 شهر هوشمند یعنی شهری که با استفاده از فناوری های جدید ارتقاء نو آوری و مدیریت دانش زیست پذیر، کاربردی تر، رقابتی‌تر و به روز تر باشد . شهر هوشمند یعنی شهری که در آن ، تکنولوژی های گوناگون جهت بهبود زندگی شهروندان ، با هم ترکیب شده و مورد استفاده قرار می گیرند .

شهر هوشمند چیست؟

به نقل از ویکی پدیا شهر هوشمند به یک منطقه شهری گفته میشود که در آن از انواع ابزارهای الکترونیکی برای جمع آوری اطلاعات و داده های موردنیاز استفاده میشود. این داده ها به منظور ارائه خدماتی بهتر و مدیریتی آسانتر است. تحلیل این اطلاعات میتواند سیستمی قدرتمند ایجاد نموده و زندگی شهری آسانتری به بار آورد.
هدف اصلی از ایجاد چنین شهری بهره وری بیشتر از خدمات و کاربریهای شهری است. این تکنولوژی اجازه میدهد که مقامات ومدیران شهری بطور مستقیم با اتفاقات و رویدادها در تماس و تعامل باشند. در پاورپوینت شهر هوشمند بسیار به این مقوله پرداخته شده است.

پاورپوینت شهر هوشمند
پاورپوینت شهر هوشمند

تفاوت شهر هوشمند با شهر الکترونیکی

تفاوت عمده ، در پاسخگویی و حل مسائل شهری شهروندان ، تحت سلسله مراتبی پایین به بالاست .

محورهای عملکردی شهر هوشمند

 1. پویایی هوشمند
 2. اقتصاد هوشمند
 3. محیط هوشمند
 4. حکمرانی هوشمند
 5. زندگی هوشمند
 6. مردم هوشمند

اقتصاد هوشمند

اقتصاد هوشمند ، به شهرهایی با صنایع هوشمند اشاره دارد ، که در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، فعالیت داشته و همچنین سایر صنایعی که فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرایند تولید و ارتباط آن ها نقش دارند .

قلمرو پویایی هوشمند

استفاده از اینترنت ، پوشش پهن‌ باند، اتصال و زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از تلفن همراه .

محیط زیست هوشمند

محیط هوشمند، به استفاده از فناوری های جدید برای حفظ و حراست از محیط زیست اشاره دارد.

اهداف هوشمند سازی شهر ها

۱- پایداری محیط زیست

2- کاهش استفاده از انرژی به کمک نو آوری های فناوری ، کاهش مصرف و بازیافت .

حکمرانی هوشمند

حکومت هوشمند ؛ شامل مشارکت سیاسی و فعال خدمات شهروندی و استفاده هوشمند از دولت الکترونیک است .

زندگی هوشمند

صحبت کردن در این مورد یعنی گردآوری جنبه‌های مختلف، که به بهبود زندگی مردم کمک کند. از جمله دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی الکترونیکی، مدیریت اطلاعات بیماران ، اتوماسیون و هوشمند سازی خانه .

مردم هوشمند

مردم هوشمند؛ عنصر متمایز کننده شهر دیجیتال و شهر هوشمند است . کیفیت تعاملات اجتماعی همچون یکپارچگی و زندگی جمعی از مصادیق مردم هوشمند است .

مزایای شهر هوشمند در پاورپوینت معماری شهر هوشمند

چالش های عدم تحقق شهر هوشمند و راهکارهایی جهت رفع آنها ، همگی در این پاورپوینت شرح داده شده است.

نمونه شهر هوشمند

 1. سانتاندر در اسپانیا
 2. وین اتریش
 3. تورنتو آمریکای شمالی

توضیح کامل این شهر ها در ادامه پاورپوینت شهر مجازی آمده است. نمودار درصد رشد پروژه های شهر هوشمند در سطح بین الملل ، در ادامه پاورپوینت شهر الکترونیک ترسیم شده است . اروپا با ۴۲%، آمریکای شمالی با ۳۶%، امریکای جنوبی با ۱۲ % و آسیا  با۱۰ % ، به ترتیب جزوه دسته بندی های نمودار می باشند.

نقد و بررسی‌ها

 1. سارا مقدم

  مقاله کاملی در باب هوشمندسازی بود. دست مریزاد و تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *