پروژه مسکونی طرح 5 (پلان ،نما، برش، پرسپکتیو، 3d)

55,000 تومان

پروژه مسکونی طرح 5 شامل تمامی شیت های معماری از جمله سایت پلان ، پلان های معماری ، نما ، برش ، پرسپکتیو داخلی خطی ،  سه بعدی حرفه ای و پوستر نهایی مجتمع مسکونی است.

پروژه مسکونی طرح 5 (پلان ،نما، برش، پرسپکتیو، 3d)

55,000 تومان

دانشجویان عزیز رشته ی معماری ، در این پست از سایت آرچینا ، پروژه کامل مجتمع مسکونی طرح 5 را با تمام جزییات برای شما آماده کرده ایم. نمونه های بیشتر پروژه کامل مجتمع مسکونی ویژه طرح 5 را در آرچینا جستجو کنید.

تحلیل موضوع پروژه مسکونی طرح 5

  • مجتمع مسکونی

مجتمع مسکونی جزو پروژه های پرطرفدار برای درس طرح نهایی یا طرح 5 می باشد . این پروژه دارای چالش های طراحی زیادی برای دانشجویان معماری می باشد. رعایت تراکم و زیربنا ، محاسبه تعداد طبقات لازم برای بلوک های مجتمع ، جانمایی صحیح بلوک ها از نظر بهره گیری مناسب از شرایط اقلیمی ، جانمایی فضاهای جانبی و خدماتی و… در سایت مجموعه جزو چالش‌های این طراحی می باشد .

در پروژه حال حاضر ما ، تمامی شرایط و چالش های بالا در نظر گرفته شده و تحلیل سایت این مجموعه به دقت و با بررسی عوامل اقلیمی موافق و مخالف محیطی انجام شده است .

سرانه فضای سبز ، پارکینگ ، دسترسی ها و … به طور دقیق برای این پروژه محاسبه شده و در طراحی ها دخالت داده شده است .

طرح 5 معماری مجتمع مسکونی
طرح 5 معماری مجتمع مسکونی

توجه: تمامی عکس های موجود در این پست مربوط به همین پروژه می‌باشد.

دانلود پروژه کامل مجتمع مسکونی ویژه طرح 5

محتویات پروژه کامل مجتمع مسکونی ویژه طرح 5

1- سایت پلان

2-  تحلیل سایت به صورت جداگانه

3- پلان های معماری

4-  نماها

5- برش ها

6- سه بعدی حرفه ای

7- پرسپکتیو داخلی خطی

8-  پوستر نهایی

شیت های پروژه کامل مجتمع مسکونی ویژه طرح 5

سایت پلان مجتمع مسکونی ویژه طرح 5

این مجموعه در زمینی به شکل مثلث طراحی شده است . تعداد  بلوک های این سایت ۱۴ عدد تیپ می باشند .فضای سبز، دسترسی ها و تعداد پارکینگ مورد نیاز برای هر کدام از این بلوک ها طبق استاندارد در نظر گرفته شده است . مهد کودک،  پارکینگ اختصاصی مجموعه ، بانک ، مسجد و آبنما بخش های تشکیل دهنده این سایت هستند . طراحی شریان های داخلی این مجموعه به نحو مناسبی انجام شده است تا هیچگونه تداخل حرکتی و ترافیکی در داخل مجموعه پدید نیاید و به خیابان‌های اصلی اطراف مجموعه دسترسی کامل داشته باشد .

سایت پلان مجتمع مسکونی
سایت پلان مجتمع مسکونی

 پلان های معماری مجتمع مسکونی ویژه طرح 5

بلوک های این مجتمع در ۴ طبقه طراحی شده است :

  • طبقه زیر زمین
  • طبقه همکف
  •  طبقه اول
  •  طبقه دوم

 افزون بر بلوک مسکونی ، بنایی مختص کاربری های سرگرمی همچون بازی کودکان و سالن بدنسازی به حجم بلوک الحاق شده است .

ریزفضاهای مجموعه مسکونی

  • طبقه زیر زمین شامل :

پارکینگ

تاسیسات

  • طبقه همکف شامل :

پارکینگ

استخر

نگهبانی

نشیمن

آشپزخانه

اتاق خواب

سرویس بهداشتی

پلان مجتمع مسکونی
پلان مجتمع مسکونی
  • طبقه اول :

طبقه اول به ۴ واحد مسکونی اختصاص یافته است . واحد ها هر کدام دو خوابه طراحی شده اند . نورگیری ، دسترسی و ارتباط فضایی این واحد ها کاملاً حل شده است . پذیرایی ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ، اتاق خواب و تراس  جزو ریز فضا های هر کدام از این واحدها می باشند . خارج از بلوک مورد نظر در تراز همان طبقه فضایی به عنوان فضای بازی بچه ها در نظر گرفته شده است .

  • طبقه دوم شامل :

پلان این طبقه با طبقه اول به صورت تیپ طراحی شده است . در این طبقه به جای فضای بازی کودکان ، سالن بدنسازی در حجم الحاقی جانمایی شده است .

 پلان آکس بندی ، پلان مبلمان و اندازه گذاری کامل تمامی طبقات به طور دقیق طراحی شده است .

پروژه شهرک مسکونی
پروژه شهرک مسکونی

 

نماهای پروژه کامل مجتمع مسکونی ویژه طرح  5 :

 از آنجایی که بلوک های این مجتمع همگی تیپ هستند چهار نما از چهار جبهه بلوک طراحی و مبلمان شده است این نماها دارای کدهای ارتفاعی لازم نیز می باشند .

برش های پروژه مسکونی طرح 5

برای این پروژه  3 برش طراحی شده است . اولین برش از قسمت راه پله عبور می کند . برش دوم  بلوک مسکونی و حجم الحاقی که شامل فضای بازی و سالن بدنسازی می‌شود را در بر گرفته است . برش سوم  نیز زیر زمین و سایر بخش‌ها را شامل می‌شود .

تمامی برش ها دارای کد های ارتفاعی و مبلمان لازم می باشند .

 

پرسپکتیو داخلی مسکونی
پرسپکتیو داخلی مسکونی

سه بعدی حرفه ای پروژه مسکونی طرح 5

سه بعدی این پروژه توسط نرم افزار فوق حرفه ای تری دی مکس مدل سازی شده و با پلاگین ویری رندر گرفته شده است . تعداد رندرهای این پروژه  ۱۲ عدد دید پرنده از بلوک ها به طور اختصاصی و کل مجتمع مسکونی به طور کلی است . این رندرها با کیفیت متوسط و فرمت ـJpg در داخل محصول قرار داده شده است .

پوستر نهایی مجتمع مسکونی طرح 5

پوستر نهایی این پروژه مسکونی طرح 5 توسط نرم افزار فوتوشاپ طراحی و با کیفیت بسیار بالا و با قابلیت ویرایش در داخل محصول قرارداده شده است .

پلان های معماری ، نماها ، برشها ، سه بعدی و سایت پلان به صورت ترکیبی بسیار زیبا و هماهنگ در داخل این پوستر جایگذاری شده است.

پوستر مجتمع مسکونی
پوستر مجتمع مسکونی

 

توجه: فایل اتوکد تمامی شیت های معماری ، تری دی مکس سایت و فتوشاپ پوستر با قابلیت ویرایش در داخل محصول قرار داده شده است  که به محض خرید و دانلود در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد .

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروژه مسکونی طرح 5 (پلان ،نما، برش، پرسپکتیو، 3d)”