پاورپوینت تحلیل ابعاد و اندازه استاندارد طراحی مجتمع مسکونی

26.800 تومان

پاورپوینت تحلیل ابعاد و اندازه استاندارد طراحی مجتمع مسکونی به شناخت فضاها به منظور تحلیل مساحت و بررسی ابعاد فضاها در برای طراحی استاندارد مجتمع مسکونی میپردازد.

شناسه محصول: h942 دسته:

توضیحات

پاورپوینت تحلیل ابعاد و اندازه استاندارد طراحی مجتمع مسکونی موضوع مقاله جدید ما در فروشگاه معماری است که برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

در این فایل پاورپوینت همراه با شناخت فضاها به تحلیل مساحت و بررسی ابعاد فضاها در مجتمع مسکونی با توجه به عملکرد آنها پرداخته ایم تا بتوانید بر طبق استانداردهای ملزوم در رابطه با طراحی مجتمع مسکونی طرحی استاندارد بر طبق ضوابط معماری مجموعه مسکونی را پدید آورید.

پاورپوینت شیک و تمیز در باب سرانه فضاها در مجتمع مسکونی

یک دانشجوی رشته معماری برای طراحی فضاهای مسکونی از ساختمان های یک واحد گرفته تا مجتمع های مسکونی وسیع نیاز به اطلاعاتی از قبیل روابط درون واحدها ، شناخت فضاهای مسکونی از قبیل : فضاهای ورودی – توالت و دستشویی- نشیمن خصوصی – ناهار خوری و پذیرایی- حمام- اتاق خواب والدین – اتاق فرزند کوچک – اتاق فرزند بزرگ- آشپزخانه – انباری – اتاق مهمان- اتاق کار- بالکن یا ایوان ، فعالیت های انجام شده در این فضاها ، وسایل و مبلمان موجود در آنها ، مسیرها و سرانه های استاندارد و میزتن سرانه لازم جهت ساخت مجتمع های مسکونی دارد.

دانلود پاورپوینت سرانه فضاها در مجتمع مسکونی

دانلود پاورپوینت سرانه فضاها در مجتمع مسکونی
دانلود پاورپوینت سرانه فضاها در مجتمع مسکونی

ما اطلاعات فوق در باب سرانه فضاها در مجتمع مسکونی را در قالب پاورپوینتی با 27 اسلاید مختصر و مفید برای استفاده شما عزیزان آماده کرده ایم.

چکیده پاورپوینت تحلیل ابعاد و اندازه استاندارد طراحی مجتمع مسکونی

روابط درون واحدها : ابعاد استاندارد مجتمع مسکونی

در طی مراحل طراحی یک مجتمع مسکونی پرداختن به رابطه هر واحد با محیط اطراف از جنبه های گوناگون اهمیت دارد. منظور روابط داخلی واحد های مسکونی است که منبعث از عواملی پیچیده و متعدد است و به میزان زیادی تحت تاثیر سلایق زندگی شخصی افراد قرار می گیرد اما به هر حال از یک چهارچوب تدوین شده که هدف آرامش و آسایش زندگی داخلی واحدها است خارج نمی شود.

پاورپوینت ابعاد و اندازه استاندارد مجتمع مسکونی
پاورپوینت ابعاد و اندازه استاندارد مجتمع مسکونی

شناخت فضاهای مسکونی : ابعاد فضاهای مجتمع مسکونی

به طور کلی فضاهای معمولی که در مسکن امروزی طراحی و ساخته می شود برداشتنی هستند از فضاهای موجود در مسکن های اروپایی و آمریکایی، با همان نام ها و یا همان دسته بندی فضایی و استراکچر. منابع و مجلات ضعیف داخلی در مقابل جلوه منابع خارجی، همچنین تحصیل اساتید ایرانی در کشورهای غربی و عدم آشنایی کافی آن ها از معماری ایرانی باعث تحلیل و انتقال مستقیم الگوی غربی به نظام آموزشی گردید و در نتیجه ساختمان سازی و طراحی داخلی مسکن در ایران نیز به شدت تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته است.

در نتیجه شرایط موجود باعث ایجاد فضاهایی با نام های جدید در مسکن شده که این فضاها عبارتند از: فضاهای ورودی- توالت و دستشویی- نشیمن خصوصی – ناهار خوری و پذیرایی- حمام- اتاق خواب والدین – اتاق فرزند کوچک –  اتاق فرزند بزرگ- آشپزخانه- انباری – اتاق مهمان- اتاق کار- بالکن یا ایوان.

تعریف کلی این فضاها در پاورپوینت تحلیل ابعاد و اندازه استاندارد طراحی مجتمع مسکونی با فعالیت های انجام شده در آنها به همراه وسایل و مبلمان موجود در ادامه پاورپوینت شرح داده شده است.

مسیرها : ابعاد و استانداردهای مجتمع مسکونی

شاید مهم ترین عامل در شکل گیری و جانمایی یک طرح مسیرهای ارتباط موجود باشد که باقی عوامل راتحت الشعاع خود قرار داده اند. مسیرهای ارتباطی نیز خود تحت تاثیر عوامل خاص شکل میگیرد که عبارتند از :

شکل زمین , توپوگرافی , پراکندگی خدمات و کاربری ها , فضای سبز , فضای آموزشی

تحلیل ابعاد استاندارد فضاهای مجتمع مسکونی بر طبق ضوابط

تحلیل ابعاد استاندارد فضاهای مجتمع مسکونی بر طبق ضوابط
تحلیل ابعاد استاندارد فضاهای مجتمع مسکونی بر طبق ضوابط

سرانه فضاهای مجتمع مسکونی : ابعاد و اندازه های مجتمع مسکونی

سرانه لازم جهت ساخت مجتمع های مسکونی طبق ضوابط سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و مسکن شهرسازی حداقل 40 مترمربع و حداکثر 50 متر مربع در نظر گرفته می شود.

سرانه لازم جهت تعبیه فضای سبز طبق ضوابط سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و مسکن و شهر سازی حداقل 7 متر مربع و حداکثر 12 متر مربع در نظر گرفته می شود .

جدول سرانه پیشنهادی تصرف های مختلف توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و جدول حداقل مساحت فضاهای مسکونی بر حسب متر مربع  در انتهای تحقیق آورده شده است.

در صورت هر گونه سوال در رابطه با پاورپوینت تحلیل ابعاد و اندازه استاندارد طراحی مجتمع مسکونی میتوانید از طریق شماره پشتیبانی اعلام شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

https://archina.ir/?p=6850

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پاورپوینت تحلیل ابعاد و اندازه استاندارد طراحی مجتمع مسکونی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *