دانلود پاورپوینت باغ ایرانی – بررسی کامل تاریخچه، ویژگی و هندسه باغ های ایرانی

24.500 تومان

در پاورپوینت باغ ایرانی ما به معرفی باغ و همچین بررسی شکل و طرح و همچنین عناصر و هندسه پلان باغ ایرانی با ذکر مطالبی در ارتباط با ویژگی‌های آن پرداخته‌ایم.

توضیحات

پاورپوینت تحلیل باغ ایرانی: زمانی که یک دانشجوی رشته معماری بخواهد برای درس آشنایی با معماری اسلامی درباره باغ ایرانی تحقیق ارائه دهد باید به اطلاعاتی از قبیل تاریخچه باغ، هندسه باغ ایرانی، ویژگی ها، انواع باغ ها و تاثیر عوامل اقلیمی در طراحی دسترسی داشته باشد. همه اطلاعات مورد نیاز ذکر شده در بالا به همراه تصاویر و پلان هایی که شاید در کمتر منبعی به آنها اشاره شده باشد را ما همگی در قالب پاورپوینتی با ۵۶ اسلاید به نام ” ویژگی های باغ ایرانی ” در وبسایت معماری آرچینا در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا بتوانید بالاترین نمره را در این درس از آن خود کنید.

دانلود پاورپوینت باغ ایرانی - بررسی کامل تاریخچه، ویژگی و هندسه باغ های ایرانی

دانلود پاورپوینت درباره باغ های ایرانی

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا این فایل در مورد باغ های ایرانی بوده و با توجه به موضوع آن سعی شده حتی‌الامکان کامل بوده و بدون هیچ کم و کاستی ارائه گردد. پاورپوینت معماری باغ ایرانی به بررسی کلیات باغ و معرفی و توضیح ویژگی‌های آن می‌پردازد. در این فایل اساسا به معماری باغ نیز پرداخته شده است و با بررسی هندسه معماری باغ ایرانی شکل و شمایل ملزوم باغ های ایرانی را به نمایش میگذارد.

باغ چیست؟

اصولا کلمه باغ به فضای سبزی اشاره دارد با درختان انبوه که در گذشته آن را پردیس یا باغ سرا می‌گفتند. این کلمه از زبان مادی (پاراوئزا) ریشه گرفته که به معنی باغ و بوستان می باشد. نحوه‌ی چینش درختان و گل و گیاه و دیگر المان‌ها در باغ بسیار با اهمیت است چرا که معماری باغ زیبایی طرح را چندین برابر نموده و در روحیه افراد حاضر در درون و اطراف باغ و زیبایی معماری محیط بسیار تاثیر گذار است. و بر همگان ثابت است که معماری باغ‌های ایرانی بسیار شکیل و زیبا بوده و بنا به محلی و کشوری که در آن زندگی می‌کنیم نیاز است از طرحی داخلی برای دکوراسیون باغ استفاده کنیم. این تا جایی ادامه دارد که در نگاه اسلامی به طرح باغ‌های ایرانی بعنوان طبیعت شفابخش یا باغ شفابخشی یاد می‌شود. در پاورپوینت باغ سازی ایرانی با اصول و قوانین و قواعد لازم برای اجرای طرحی زیبا و دلپسند و مشتری پسند آشنا خواهیم شد.

جدای از بحث باغ در منازل و ساختمان های مسکونی، ادارات و بیمارستان ها و دیگر اراگانهای دولتی و غیر دولتی با رعایت اصول باغ سازی ایرانی میتوانند باغی زیبا با طرحی بسیار شیک ایجاد نمایند و با ادغام در محیط کاری خود معماری بنای خود را دو چندان نمایند و مسلما این امر در روحیه کارکنان و مراجعین بسیار موثر وافع خواهد شد.

کلیات پاورپوینت تحلیل باغ ایرانی

 • معماری باغ ایرانی
 • تاریخچه باغ ایرانی
 • انواع باغ ایرانی و ویژگی‌های آن
 • هندسه باغ ایرانی

دانلود پاورپوینت باغ ایرانی - بررسی کامل تاریخچه، ویژگی و هندسه باغ های ایرانی

انواع باغ های ایرانی

طراحی باغ با توجه به نوع و شکل و آب و هوای محیط متفاوت است. نحوه چینش المانها و در برخی حتی نحوه رعایت ایجاد محلی برای سکنی گزیدن تماشاگران در طرح اصلی باغ تاثیرگذار است چرا که باغ منظره‌ای از زندگی ایده‌آل بشریت است. در زیر به بررسی انواع باغ های ایرانی همراه با توضیح میپردازیم.

باغ هندسی

ترکیب تقسیمات و اشکال کلی آن در چهارچوب قواعد و ضوابط ریاضی است. حضور روشن شبکه منظم آب و هر چیزی سر جای خود بودن از ویژگی این نوع باغ ها است.

باغ منظری

دارای ترکیبی آزاد و چشم نواز است. خطوط ملایم و سطوح متنوع اشکال انحنا دار، مسیرهای مواج دیدهای درهم و بی ترتیب، بی محوری یا محورهای نامنظم.

باغ ترکیبی

این باغ ترکیبی از دو نوع هندسی و منظری است. به عبارت دیگر تلفیقی از دو سبک منظم و غیر منظم همراه با مجوعه‌ای از ضوابط خاصه آنها است.

دانلود پاورپوینت باغ ایرانی - بررسی کامل تاریخچه، ویژگی و هندسه باغ های ایرانی

ویژگی باغ ایرانی

باغ ايراني اثري است ارزشمند كه تجلي و بازتاب فرهنگ و ذوق و احساس بوميان اين سرزمين است. مجموعه‌اي هماهنگ و زيباست كه از آميختگي خردمندانه فرحبش و چشمنواز آب، گياه، مسير، رنگ، فضا و معماري بر پايه هندسه‌اي متين و آرام شكل مي گيرد. تركيب بصري آرام بخش چنين جمال وك مالي به حق بر اكثر هنرهاي تصويري و تجسمي ايراني نقش بسته است.

پلان باغ ایرانی

طرح و هندسه و پلان باغ ايراني بر اساس توجه و كاربرد خاص مربع در تركيب كلي و اجزاء آن استوار است و اين خصيصه شخصيت ممتاز باغ ايراني را شكل مي دهد تا جاییکه نمایانگر تاریخچه و اصالت و عمق ذاتی آن است. با توجه به موارد ذکر شده در بالا رعایت طرح و پلان باغ ایرانی در کشورمان بسیار حائز اهمیت است.

پلان باغ ایرانی - archina.ir

فضای سبز چیست؟

منظور از فضاي سبز شهري نوعي از سطوح كاربري زمين شهري با پوشش هاي گياهي انسان ساخت است كه هم واجد بازدهي اجتماعي و هم واجد بازدهي اكولوژيكي هستند. طرح ساخت و ایجاد فضای سبز با توجه به شکل و مساحت محیط آن ارائه می‌گردد.

عناصر و عوامل  فضای سبز عمومی

 •  تجهيزات فضا هاي سبز عمومي
 •  آبرساني و آبياري
 •  اصول كاشت و نظام گياهي

نقش آب در باغ ایرانی

در باغ ايراني آب را به درون زمين برده و از مكان هاي خاص به بيرون جاري مي‌كرده‌اند و حركت آن در چهار جهت و چهار جوي (تمثيلي از چهار نهر بهشتي است) كه در باغ ايراني به كار گرفته شده است. استفاده از آب در طراحی باغ ایرانی امری ملزم و ضروری بوده و ایجاد نهر ها و جوی های روان در آن بسیار حائز اهمیت است. جدای از زیبایی این عمل، اجرای طرحی برای آبیاری گل و گیاه و درخت و فضای سبز باغ با رعایت اصول باغ های ایرانی مسنلزم آشنایی با نقش آب در باغ ایرانی است که در پاورپوینت ممعماری تحلیل باغ های ایرانی به تشریح این بخش پرداخته‌ایم.

آلاچیق در باغ های ایرانی

از اآنجا که آلاچیق نیز بخشی را در باغ های ایرانی ایفا میکنید در اینباره نیز به بحث و بررسی پرداخته‌ایم. ساخت آلاچین در منظر باغ ایرانی لازم و ملزوم کار است. چرا که با ایجاد عمارتی آلاچیق گونه میتوان زیبایی باغ را فراتر از انتظار بالا برد. توضیحات مربوط به نقش عمارت و نقش آلاچیق در باغ ایرانی در ادامه پاورپوینت به همراه نقشه آمده است.

عناصر تشکیل دهنده باغ ایرانی

عناصر تشكيل دهنده باغ هاي ايراني عبارتند از:                                                                   

 • كوشك مياني ( عمارت )
 • آب و گردش آب و فواره ها
 • حوضچه ها و نهرها
 • گياهان و درختان سرسبز سرو
 • بناهاي ديگر همچون حمام در باغ فين كاشان
 • ايجاد لانه ها و قفس هاي كوچك براي پرندگان اهلي و وحشي

دانلود پاورپوینت باغ ایرانی - بررسی کامل تاریخچه، ویژگی و هندسه باغ های ایرانی

دانلود رایگان پاورپوینت باغ ایرانی

دانلود پاورپوینت باغ ایرانی صرفا بدلیل تکمیل شدن و ارائه مطالبی اختصاصی از حالت رایگان درآمد و با قیمتی بسیار ناچیز در خدمت شما عزیزان قرار گرفت. شما عزیزان با دانلود این فایل پاورپوینت می‌توانید بالاترین نمره کلاسی را دریافت نمایید.

 

آرچینا

همه این اطلاعات به همراه مطالب کامل تر به انضمام تصاویر مربوطه و بسیار زیبا در ادامه پاورپوینت آمده است. برای استفاده بیشتر شما عزیزان در انتهای پاورپوینت نیز منابع و ماخذ این تحقیق آورده شده است.

نقد و بررسی‌ها

 1. afife (خریدار محصول)

  ممنونم بابت پروژه های عالیتون

  • مدیریت آرچینا

   با تشکر از دیدگاه شما. امیدوارم مورد پسندتون واقع شده باشه.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *