پروژه معماری طراحی مدرسه ابتدایی با الهام از معماری ایرانی

49.000 تومان

پروژه طراحی مدرسه ابتدایی با الهام از معماری ایرانی شامل تمامی شیت های معماری، پلان مدرسه ابتدایی ، ریز فضاهای مدرسه ابتدایی 

توضیحات

پروژه طراحی مدرسه ابتدایی با الهام از معماری ایرانی شامل تمامی شیت های معماری از جمله پلان ها به صورت اندازه گذاری شده و مبلمان شده ، نماها ، برش ها و سه بعدی حرفه ای این پروژه کامل مدرسه ابتدایی می‌باشد.

همراهان همیشگی سایت آرچینا در این پست قصد داریم پروژه طراحی معماری مدرسه ابتدایی ( نقشه معماری مدرسه ابتدایی ) با الهام از معماری ایرانی را خدمت شما ارائه دهیم.

دانلود پروژه کامل طراحی مدرسه ابتدایی

← توجه: تمامی عکس های موجود در این پست از فایل اتوکد و تری دی مکس این پروژه کامل مدرسه ابتدایی برداشت شده و برای آگاهی بیشتر شما عزیزان در قسمت توضیحات مربوطه جانمایی شده است .

دانلود نقشه معماری مدرسه ابتدایی

فایل اتوکدی و تری دی مکس تمامی پلان ها و رندرهای این پروژه به محض خرید و دانلود آن در اختیار شما قرار می گیرد و می‌توانید بر اساس نیاز خود آن ها را ویرایش نمایید .

طراحی مدرسه ابتدایی
طراحی مدرسه ابتدایی

تشریح موضوع پروژه طراحی مدرسه ابتدایی

1- مدرسه  :

مدرسه واژه ای است که هم در فارسی و هم در عربی کاربرد دارد و به معنی ” محلی برای درس دادن و درس خواندن است ” .

2- دوره ابتدایی :

این دوره به نوعی شروع آموزش رسمی کودکان محسوب شده و به لحاظ رشد ، تکامل و تکوین شخصیت کودکان ، دوره بسیار حساسی می باشد .

در طراحی معماری مدرسه مانند همه بناهای دیگر باید یک سری اصول و استانداردها رعایت شود . این اصول خلاقیت طراحی را از بین نمی برد بلکه به طراحی سمت و سو داده و آن را از آشفتگی می رهاند .

 • الگوریتم فضایی مدرسه
 • ناحیه های مختلف فضایی
 • فضاهای عمومی پیرامون مدرسه
 • طراحی محوطه مدرسه
 • طراحی داخلی
 • تاکید بر نقش راهروها

همگی جزو اصولی هستند که باید در ساختار کلی  یک مدرسه رعایت گردد .

پروژه معماری طراحی مدرسه ابتدایی
پروژه معماری طراحی مدرسه ابتدایی

پروژه طراحی مدرسه ابتدایی با الهام از معماری ایرانی

پروژه نقشه معماری مدرسه ابتدایی حال حاضر ما اولاً با الهام از معماری ایرانی فرم یافته است از این نظر می توان گفت تا حد زیادی اصول طراحی فضا خود به خود حل شده است . ثانیاً ، طراحی این پروژه به دقت و با رعایت استاندارد های فضایی انجام گرفته است . بنابراین  این پروژه کاملترین پروژه از نظر طراحی معماری به حساب می‌آید .

سبک طراحی مدرسه ابتدایی با الهام از معماری ایرانی

در طراحی این بنا سعی شده از معماری ایرانی در فرم بنا استفاده شود . در این پروژه با ایجاد دالان ، هشتی ، حیاط بیرونی و اندرونی ورعایت سلسله مراتب فضایی سعی شده که معماری ایرانی به زیباترین شکل  نمایش داده شود تا کودکانی که در چنین فضایی تحصیل می کنند با درک عمیق از فضا و معماری ایرانی آشنا شده و فردایی بهتر برای معماری برباد رفته این کشور رقم بزنند .

پلان مدرسه ابتدایی با الهام از معماری ایرانی

این پروژه نقشه معماری مدرسه ابتدایی در دو طبقه کار شده است و هر دو طبقه به صورت کامل دارای پلان اندازه گذاری ، ستون گذاری ، پلان معکوس سقف کاذب ، پلان آکس بندی و پلان مبلمان هستند .

نماها و برشهای پروژه کامل مدرسه ابتدایی

دو برش به صورت طولی و عرضی از قسمت‌های مهم این پروژه زده شده است .

دو نما از دو بر اصلی بنا با نرم افزار اتوکد طراحی شده و تمام کد های ارتفاعی و آکسها در آنها مشخص است .

پلان مدرسه ابتدایی
پلان مدرسه ابتدایی

سه بعدی حرفه ای مدرسه ابتدایی

سه بعدی این ساختمان با نرم افزار 3DsMAX مدل شده و با پلاگین vray  رندر گرفته شده است . تعداد این رندرها ۱۰ عدد و با فرمت عکس می باشد. این رندرها با کیفیت بالا  آماده چاپ در شیت سایز بزرگ می باشند.

https://archina.ir/?p=1753

نقد و بررسی‌ها

 1. فاطیما (خریدار محصول)

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون. دانلود کردم عالی بود.
  ممنون از شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *